E-Katalog
tr en

Bebek Odaları

 


Eğer bebeğinizin kendine ait bir odası olmasına yönelik planlarınız varsa, hiç şüphesiz ki pek çok farklı şekilde bebek odanızı tasarlamayı ve bebeğiniz için özel, benzersiz ve konforlu bir alan yaratmayı düşünmüşsünüzdür. Günümüzde bebek odası tasarlamanın pek çok farklı yolu var. Bebek odası takımları, genellikle beşik, şifonyer ve gardırop kombinasyonundan oluşur.


Bebek Odası Modelleri

Bebek odanızı tasarlarken kullanabileceğiniz pek çok model var. Fakat bunların hem konforlu hem şık olması, aynı zamanda da demode olmamış olması gerekiyor. En son modaya uygun bebek odası modelleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.


- Rengarenk

Bebek odası takımlarında öne çıkan unsur genellikle renklerdir. Cıvıl cıvıl bebek odaları dizayn etmek isteyenler için ideal olan renkli modellerde takımın her parçası farklı renkte de olabilir. Ayrıca çizgi film gibi konseptlere özel üretilen modeller de mevcuttur.


- Doğa ve Sadelik

Bebek odasının daha ferah bir ortam olmasını isteyenlerin tercih ettiği modeller, daha çok doğal konseptteki modellerdir. Genellikle tek renk olan bu modeller, sadelik taraftarı olanlar için de uygundur.


- Unisex

Bebek odası takımı seçiminde bebeğin cinsiyeti de çoğu zaman ön plandadır. Fakat cinsiyetten bağımsız bebek odası modelleri de son yıllarda oldukça popüler. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeden bir bebek odası tasarlıyorsanız mutlaka tercih edebilirsiniz. İkiz bebekler için de fazlaca tercih sebebi olan unisex modeller, gelecekteki bebekleriniz için de kalıcı bir kullanım imkânı sunar.


Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası dekorasyonu, bir ev için yapılan oda dekorasyonları arasında heyecanı en yüksek seviyeye çıkaran bir eylemdir. Öyle ki bu heyecan, dekorasyon konusunda hatalı seçimler yapmanıza sebebiyet verebilir. Bu doğrultuda birkaç püf noktasına dikkat edebilir ve böylece sizin ve bebeğiniz için en ideal bebek odası dekorasyonuna ulaşabilirsiniz.


- Güvenlik

Bir bebek odasının olmazsa olmazı güvenliktir. Özellikle de bebeğinizi yalnız bıraktığınız zamanlar onun güvende olduğundan emin olmalısınız. Basamaksız ve kesiksiz mobilya tercihleriniz bunun için önemli. Bebek karyolanızın çubukları bebeğinizin çıkamayacağı kadar yüksek, sizin müdahalenizi kısıtlamayacak kadar alçak olmalıdır. Ayrıca bebek karyolası bir duvara yaslı durumdaysa, duvardan karyolaya düşebilecek herhangi bir tablo veya süs olmamasına dikkat etmelisiniz.


- Gardırop ve Şifonyer

Bebek odası takımlarına dahil olan gardırop ve şifonyerlerin kullanışlı olması da önemlidir. Yeterli büyüklükte ve şık tasarımda olmaları da dekorasyon açısından olumlu etki yaratabilir.


- Koltuk ve Kanepe

Bazı ebeveynlerin unuttuğu çok önemli bir konulardan biri de oturma ve uzanmaya olanak sağlayacak bir köşe. Bebek odanızda bebeğiniz kadar siz de zaman geçireceksiniz. Onu uyuturken, hastayken başında beklerken konforlu bir koltuğa ihtiyacınız var. Hatta bazı zamanlar bebek odanızda uyumanızı gerektirecek durumlara karşı bir kanepe koymak da iyi bir fikir olabilir.


Bebek Odası Fiyatları

Hemen her bütçeye uygun tekliflerle bebek odanızı tasarlamanız mümkün. Buradaki önemli faktör elinizdeki bütçeyi tasarlamayı düşündüğünüz bebek odanız için en optimal ve verimli şekilde kullanabilmek. Bebek odası takımlarının fiyat yelpazelerinin geniş olduğunu ve pek çok değişkenin etki ettiğini göz önüne alarak fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Alpino’ya Sorun

KOCADAĞLAR MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.
ORG.SAN.BÖLG. OSB BULVARI NO:1 GEDİZ/KÜTAHYA
TEL: 0274 457 50 44 (2HAT) FAX: 0274 457 50 88
GEDİZ V.D NO:565 062 0581 TİC.SİC.NO:913
ODA SİC.NO:1425 MERSİS NO:0565 052 0581 00031
USD HESABI
Hesabın Sahibi: KOCADAĞLAR MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
IBAN TR390020500000061822100103