E-Katalog
tr en

Dinlendirici ve Konforlu Köşeler

Evinizi dekore ederken bazen yeterli alanınız olmayabiliyor. Bu durum canınızı sıkıp dekorasyon fikrinden sizi vazgeçmeye itebiliyor. Oysaki böyle olmamalı, hatta tam tersine çok daha çekici olabilir. Köşe takımları küçük alanlarda az yer kaplama özellikleri ile oldukça efektif bir kullanım seçeneği sunuyorlar. Üstelik az yer kapladıkları kadar şıklık, zariflik ve konfor da vadediyorlar.

Köşe takımlarını ister küçük ister büyük her alanda kullanabilirsiniz. Eğer alanınız büyükse bir köşeye yerleştireceğiniz köşe takımıyla odanıza zenginlik katabilirsiniz. Alanınız küçükse kocaman mobilyalar tercih etmek odanızı oldukça boğuk ve basık bir hale getirme riski taşıdığından köşe takımları sizin için biçilmiş kaftan.

Köşe takımları düşündüğünüzden çok daha yönlü mobilyalardır. Genellikle modüler olarak satılırlar. Bu sayede oturma kompozisyonunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yani köşe bölümünü ister sağa ister sola gelecek şekilde çok yönlü kullanabilirsiniz. Bu durum gelecekte başka eve taşınmanız veya köşe takımınızı başka bir odaya taşımanız durumunda size oldukça büyük bir kolaylık sağlar. Köşe takımınızı derhal yeni odanız için özelleştirebilir ve sanki orası için üretilmiş gibi her şeyi yerli yerine oturtabilirsiniz.

Köşe Takımı Çeşitleri

Köşe takımları size düşündüğünüzden çok daha fazla seçenek sunuyor aslında. Klasik, spor ve modern tasarımlardan oluşan köşe takımları aynı zamanda kullanım ve görsel açıdan da farklı seçenekler vadediyor.

-Oval Eğimli Köşe Takımları

Köşe takımı dendiğinde aklınıza ilk olarak L şeklindeki keskin köşelere sahip köşe takımları mı geliyor? Bu algınızı derhal değiştirelim. Oval eğimli köşe takımları oldukça zarif tasarımlardır. Tasarımında bulundurduğu kavisli koltuk ile keskin hatlar oluşturmadan kullanım fırsatı sunar.


-Şezlonglu Köşe Takımları

Köşe takımlarını uzanmak için konforlu bulmuyor musunuz? İçeriğindeki şezlong modülüyle harika bir uzanma keyfi vadeden şezlonglu köşe takımlarıyla tanışma vaktiniz gelmiş olabilir.


-Modern Köşe Takımları

Metal ayakları ve minimal tasarımlarıyla modern köşe takımları konforun yanında adeta bir görsel şölen de sunuyor.


-Klasik Köşe Takımları

Köşe takımı dendiğinde akla ilk gelen L tipi köşe takımlarını barındıran klasik seçimler, son derece şık ve tok görüntüleriyle modası kolay kolay geçmeyecek seçenekler sunuyor.


Köşe Takımı Dekorasyonu İçin Püf Noktalar


Köşe takımınızı daha efektif kullanma imkânına sahipsiniz. Bazı püf noktalarına dikkat ederek köşe takımınızı işinize daha çok yarayacak şekilde seçebilir, dekorasyonunuza ihtiyacı olan köşe takımını verebilirsiniz.

Duvarlara Dokunmadan
Köşe takımlarının sunduğu imkanlardan birisi de duvarlara yapışmadan ayaklı olarak kullanılabilir olmalarıdır. Duvarlar konusunda titiz biriyseniz köşe takımınızın kurulumunu yaparken bu duruma dikkat edebilirsiniz.


Daha Fazla Koltuk
Köşe takımınızın karşısına, kendisiyle uyumlu olabilecek ek bir koltuk daha atarak oturma alanınızı bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz.


Titizler İçin Silinebilirlik
Özellikle bir evcil hayvan veya küçük çocuk sahibiyseniz köşe takımınızın kumaşının silinebilir özelliklerde olmasına özen gösterin.


Keyif İçin Konfor
Bir oturma takımında aranması gereken başlıca özelik konfordur. Yorgun argın geldiğiniz evinizde rahat bir akşam sefası sürebilmek için köşe takımınızın gerçekten konfor ihtiyaçlarınıza cevap verdiğinden emin olun.


Geniş Alanlarda Köşe Takımları

Köşe takımları yalnızca kısıtlı alanlar için değil geniş alanlarda da pek tabii tercih edilebilir. Köşe takımını koyduğunuz alanı, geniş olan odanızın diğer alanlarından daha farklı dekorasyon seçim ve teknikleriyle döşeyerek bambaşka bir dünya yaratabilirsiniz. Oda içinde oda gibi düşünülebilecek bu durum, araya duvarlar koymadan tek bir alan içinde bambaşka alanlar oluşturmanıza olanak sağlayan başlıca dekorasyon tekniklerinden biridir.