E-Katalog
tr en

Genç Odaları

 


Genç odaları, işlevsellik bakımından son derece zengin seçeneklere sahip olan modellerin bulunduğu ürün grubudur. Tasarım açısından da gençlere hitap edebilen genç odası takımları, çocuklarına oda dizayn etmek isteyen aileler için oldukça idealdir. Bir gencin odasında ihtiyaç duyabileceği tüm parçalar genç odası takımlarında bulunabilir. Genç odası takımları genellikle karyola, gardırop ve çalışma masası kombinasyonundan oluşur. Ayrıca kitaplık, komodin, şifonyer gibi parçalar da eklenebilir.


Genç Odası Modelleri

Bir genç odası dizayn edeceğiniz zaman ihtiyacınız olanlar yatak ve komodinden çok daha fazlasıdır. Genç odası modelleri gençlerin ders çalışabilecekleri, kitap okuyabilecekleri, oyun oynayabilecekleri bir alan, yani geniş bir yaşam alanı sunabilen seçeneklere sahiptir.


- Konsept Modeller

Genç odalarında genellikle konsept fikirler ön plana çıkabilir. Odanın genel teması bir müzik tarzını, fanı olunan bir şarkıcıyı veya bir spor dalını yansıtabilir. Çeşitli müzik grupları veya spor takımları için oluşturulmuş konsept genç odası modellerini tercih edebilirsiniz.


- Minimalist Modeller

Kalabalık ve dağınıklıktan hoşlanmayan düzenli gençler için minimalist modeller oldukça kullanışlıdır. Rahat, konforlu ve huzurlu bir ortam sağlamasıyla ön plana çıkan minimalist modeller sadelikten yana olan gençler tarafından tercih edilebilir.


- Geleneksel Modeller

Geleneksel genç odası modelleri, çoğunlukla kahverengi tonlarında olur ve tamamen kullanışlı olma odaklıdır. Renkli ve farklı tasarımlar sıklıkla tercih ediliyor olsa da geleneksel modeller her dönem moda olabilen genç odası takımlarındandır.


Genç Odası Dekorasyonu

Genç odası dekorasyonu yaparken akılda tutulması gereken ilk şey odanın son derece kişiselleştirilmiş olmasıdır. Odayı kullanacak kişinin yaptığı spor, dinlediği müzik, ders çalışma biçimi, hobileri ve odada geçirdiği süre gibi faktörler oldukça önemlidir.


- Cinsiyet Vurgusu

Her ne kadar unisex genç odası takımları popüler olsa da gençlerin taleplerini dinlemek de önemlidir. Çocuğunuz cinsiyetine göre erkeksi ya da kızsı bir odada yaşamayı tercih ediyorsa, seçilecek genç odası takımı modellerine de bu doğrultuda karar vermeniz gerekir.


- Renk Seçimi

Genç odası takımları çok sayıda parçayı içerdiği için tek renkli bir tercih boğucu bir tasarıma yol açabilir. Bu nedenle birkaç uyumlu rengin bir arada olabileceği modeller tercih edilebilir.


- Kullanılabilirlik

Genç odası takımlarının şık tasarımları gözünüze hoş görünebilir. Seçim sırasında buna önem gösterseniz de işlevselliği göz ardı etmemelisiniz. Odanın alanına uygun bir yatak, rahat kullanılan bir gardırop, doğru yere konumlandırılmış bir çalışma masası ile ideal bir genç odası dekorasyonu yapabilirsiniz.


- Kitaplık

Genç odası takımlarının bazıları kitaplık da içerebilir. Fakat kitaplık içermeyen takımlara da kitaplık eklemeniz faydalı olabilir. Aksi halde çalışma masası yetersiz kalabilir ve oda işlevselliğini yitirebilir. Ayrıca kütüphane kullanımı, dağınıklığın da önüne geçer.


Genç Odası Fiyatları

Genç odası fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan pek çok detay vardır. Bu detaylar, fiyat değişkenliğine sebep olmaktadır. Ayrıca genç odası modellerinin zenginliği de fiyat çeşitliliğine neden olabilir. Genç odası takımı fiyatları, takıma eklenen diğer parçalara göre de farklı seviyelere ulaşabilir.

 

Alpino’ya Sorun

KOCADAĞLAR MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.
ORG.SAN.BÖLG. OSB BULVARI NO:1 GEDİZ/KÜTAHYA
TEL: 0274 457 50 44 (2HAT) FAX: 0274 457 50 88
GEDİZ V.D NO:565 062 0581 TİC.SİC.NO:913
ODA SİC.NO:1425 MERSİS NO:0565 052 0581 00031
USD HESABI
Hesabın Sahibi: KOCADAĞLAR MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
IBAN TR390020500000061822100103