E-Katalog
tr en

Yatak Odaları

 

Modern yatak odaları, sadece uyumaya yönelik değil daha işlevsel bir şekilde dekore edilmektedir. Yatak odası anlayışının değişmesiyle birlikte bu odalar, birer yaşam alanına dönüşmüş durumda. Dolayısıyla yatak odası takımlarının içerikleri de buna göre belirlenmektedir. Ayrıca yatak odası modelleri de daha modern bir hale gelmiş haldedir. Yatak odası takımları genellikle karyola, gardırop, şifonyer, komodin gibi parçaları içerirken makyaj aynası ve puflar da bu takıma dahil edilebilir.


Yatak Odası Modelleri

Klasik yatak odası modelleri çoğunlukla yatak, gardırop ve komodin üçlüsüyle şekillenir. Diğer detayların da eklenmesiyle birlikte havası değişen yatak odaları, modeller konusunda zengin seçeneklere sahiptirler.


- Sıcak ve Romantik

Romantizmi seven çiftler için en ideal modeller, sıcak tonlardaki detayları içeren yatak odası modelleridir. Bu modellerde sıcak renk tonları tercih edilirken yatak odasının tüm parçaları takıma dahil edilir.


- Kontrast

Bu gruptaki yatak odası modelleri net çizgiler, keskin detaylar ve zıt renkler içerir. Siyah ve beyazın sıklıkla birlikte kullanıldığı bu takımlardaki parçalar farklı tarzda seçilerek zıtlık yaratılabilir.


- Basit ve Doğal

Son yılların en çok tercih edilen modelleri olan minimalist modeller, zarif oldukları kadar doğal bir görünümde sunarlar. Sadelikten yana olan çiftlerin sıklıkla tercih ettiği bu takımlarda yatak dışındaki parçalar en minimal boyutlarda seçilir.


Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası takımı seçmek kadar oda dekorasyonu yapmak da zordur. Yatak odası takımının parçalarını doğru bir şekilde konumlandırmak gerekir. Bu noktada hem göze hoş görünmeli hem de kullanışlı olmalıdır.


- Serbest Geçiş

Yatak odanızın kapısının tamamen ve rahat bir şekilde açılıp kapanıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Yatak odasına girdiğinizde yürüdüğünüz yol üzerinde şifonyer veya komodine yer vermeyerek rahatlığı yakalayabilirsiniz.


- Yatağın Konumu

Her ne kadar klişe de olsa yatak başlığını duvara dayamak en doğru tercih olacaktır. Bu tasarım hem pencereden gelen ışıktan faydalanmaya hem de alan tasarrufu yapmaya olanak tanır. Ayrıca yatağın yanına konacak komodinler de duvara yaslı bir şekilde oldukça şık durabilir.


- Aydınlatma ile Uyum

Yatak odası takımınızın parçalarının hem doğal hem de yapay ışığa uyumlu olmasına özen göstererek şık bir dekorasyon yapabilirsiniz. Özellikle aynalı parçaları doğru konumlandırmalısınız. Işığı rahatsız edici bir şekilde yansıtmadığı sürece yatak odanız konforlu olabilir.


Yatak Odası Fiyatları

Yatak odası modelleri arasında seçim yapıp dekorasyona karar verirken aklınızda her zaman yatak odası fiyatları olabilir. Yatak odası takımı fiyatları geniş bir skalada değişkenlik gösterdiği için hem tasarımınıza hem de bütçenize uygun bir takım bulmanız son derece kolaydır. Uygun fiyatlara şık ve konforlu yatak odanızı oluşturmak son derece mümkün ve erişilebilir. Yatak odası modellerinizi seçerken ve dekorasyon fikirlerinizi gözden geçirirken halihazırda belirlemiş olduğunuz bir bütçe olması ve fiyat araştırması yapmış olmanız işinizi kolaylaştırabilir.

 

Alpino’ya Sorun