E-Katalog
tr en

Yemek Odaları

 


Yemek yeme eylemi, aileniz ve sevdiklerinizle yaşadığınız pek çok güzel anının yaşandığı süreçleri içerir. Özel günler, bayramlar ve çeşitli sebeplerle düzenlenen küçük törenler için genellikle yemek odaları kullanılır. Bu yüzden yemek odası tercihlerinde şıklığın ve zarafetin önemi büyüktür. Aynı şekilde seçilecek yemek odası modeli de önem taşır. Yemek odası takımları genellikle masa ve sandalyeler ile birlikte aynalı ya da aynasız konsol ve gümüşlük gibi parçalarda oluşur.


Yemek Odası Modelleri

Yemek odanızda tercih edebileceğiniz pek çok sandalye, masa, koltuk ve gümüşlük çeşitleri mevcut. Kendi tarzınızla yemek odanızla en uyumlu modelleri seçerken, kalite ve konforu da göz önünde bulundurmalısınız. Yemek odası modelleri, genellikle içerdikleri parçalara göre gruplara ayrılırlar.


Yemek Odası Masa Modelleri

Yemek odasının en önemli unsurlarından biri olan yemek odası masası, kullanışlı ve konforlu bir yemek deneyimi yaşamak için bir hayli önemlidir. Yemek masası modelleri şekillerine göre sınıflandırılır. Bu doğrultuda yuvarlak, oval, kare ve dikdörtgen seçenekler mevcuttur. Daha küçük ve samimi yemek odaları için yuvarlak masa modelleri önerilirken, daha büyük odalar ve kalabalık aileler için dikdörtgen modeller vazgeçilmezdir.


Yemek Odası Sandalye Modelleri

Yemek odası takımlarında masalar ve sandalyeler takım halindedir. Fakat standart takımları almak yerine zevkinize ve ayrıca seçtiğiniz yemek masanıza uygun bir şekilde kombin yapabilirsiniz. Hatta yemek masanızdan farklı malzeme ve renklerde sandalye seçimleriyle kendi özgün yemek odası takımınızı oluşturabilirsiniz.


Yemek Odası Konsol Modelleri

Yemek odası takımlarının olmazsa olmaz parçalarından birisi de konsollardır. Konsol modelleri çekmeceli, dolaplı ya da her ikisine sahip türleri içerebilir. Ayrıca aynalı konsol modelleri de sıklıkla tercih edilir. Aynalı modellerin raflı ve ışıklı seçenekleri de vardır. Kullanımda olmayan yemek takımlarını saklamak için ideal bir parça olan konsol, masa ve sandalyeler ile tarz olarak uyumlu bir şekilde takıma dahil edilebilir.


Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası takımları, yemek odası dekorasyonunun temel ögesidir. Dolayısıyla dekorasyonu yemek odası takımı çevresinde şekillendirmek gerekir. Şık tasarımlı yemek odası takımlarını seçerek dekorasyon sırasında işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.


Masa Şekli

Yemek odası masanızın şekli, yemek için ayırdığınız köşeye ya da ayrıca kullandığınız yemek odanızın alanına uygun olmalıdır. Ayrıca masanın şekli kişi kapasitesi ile de alakalıdır.


Sandalye Tipi ve Adedi

Sandalyelere ayrıca özen göstermelisiniz. Hem konforlu hem de şık olmaları gerekir ki dekorasyonu tamamlayabilsinler. Ayrıca sandalye adedini de doğru hesaplamak gerekir. Sürpriz konukların da yemeğe dahil olma ihtimalini düşünerek dekorasyonda sandalyelere yer verilmelidir.


Aydınlatma ile Uyum

Yemek odası takımları arasında cam yüzeyli masalar da sıklıkla tercih edilir. Fakat bu masalar ışığı yansıtırlar. Dolayısıyla bu masalar tercih edileceğinde ortamın aydınlatması da göz önünde bulundurulmalıdır. Led aydınlatmalar ile daha uyumlu olabilir ve gözü rahatsız etmez.


Yemek Odası Fiyatları

Yemek odası fiyatları, tercih edilecek takımın tasarımına, üretim malzemesine, kalitesine ve boyutuna göre değişebilir. Dolayısıyla bütçenizi belirlerken ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Az kapasiteli küçük yemek odası takımı fiyatları daha ekonomik olabilir fakat aile bireylerinin sayısı bu noktada önemlidir. Yemek odası fiyatlarını doğrudan etkileyen kaliteye de dikkat ederek uzun ömürlü bir takım seçebilirsiniz.

Alpino’ya Sorun

KOCADAĞLAR MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.
ORG.SAN.BÖLG. OSB BULVARI NO:1 GEDİZ/KÜTAHYA
TEL: 0274 457 50 44 (2HAT) FAX: 0274 457 50 88
GEDİZ V.D NO:565 062 0581 TİC.SİC.NO:913
ODA SİC.NO:1425 MERSİS NO:0565 052 0581 00031
USD HESABI
Hesabın Sahibi: KOCADAĞLAR MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
IBAN TR390020500000061822100103