E-Katalog
tr en

Sıcak Sohbetler İçin Sıcak Oturma Odaları

Rahat, sıcak ve modern oturma odası tasarımları; sonbahar, kış ve ilkbahar akşamlarını geçirmek, sıcak kahvenizi yudumlarken kitabınızı okumak ve dostlarınızla keyifli sohbetler için oldukça konforlu alanlar sunar. Konforlu ve sıcak bir oturma odasına sahipseniz, dışarısı soğuk olduğunda evde kalmak ve bu güzel sıcak odanızın tadını çıkartmak için can atarsınız. Evde kalmak bir çileye dönüşmekten çıkıp oldukça mutlu edici bir faaliyete dönüşebilir.
Doğal iç tasarım malzemeleri, doğal liflerden yapılmış dekoratif kumaşlar, yumuşak dokular, konforlu oturma odası mobilyaları, verimli aydınlatma tasarımı, pastel renkler ve aydınlık, hoş, sessiz oda renkleri oturma odanıza sıcaklık getiren hayati unsurlardır. Rahat bir oturma odasının, günlük yaşamınızın kalitesini ve zenginliğini arttıracak olmasından bahsetmeye bile gerek yok.
Siz de birkaç püf noktası hakkında bilgi sahibi olarak oturma odanızı samimi bir dekorasyona kavuşturabilirsiniz. Bu işe, gözden kaçan detayları ön plana çıkararak başlayabilirsiniz.


Aydınlatma da Bir Dekor

Oturma odasına aydınlatma sistemi kullanmanın çeşitli farklı yolları vardır. Gizli aydınlatma ve konsol detayları içerisine göze batmayacak şekilde yerleştirilmiş aydınlatma sistemlerini kullanabilirsiniz. Bundan farklı olarak mobilya parçalarına entegre edilmiş LED aydınlatma sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Birçok profesyonel tasarımcı sıcak, davetkâr ve dingin bir ortam elde edebilmek için yukarıya doğru ışığı yansıtan aplik sistemlerinden de faydalanır. Ayarlanabilir anahtara sahip aydınlatma sistemleriyle ışığınızın loşluğunu da ayarlamanız mümkün. Ayrıca masa ve zemin lambaları kullanarak ortama hem dekoratif bir eklenti yapabilir hem de şirin bir aydınlatma elde edebilirsiniz.


Ahşabın Asaleti

Ahşap, son derece sıcaklık anımsatan bir üründür. Çok çeşitli kaplamalar ve çok çeşitli renklerle size pek çok farklı seçenek sunar. Oturma odası tasarımınıza ahşap dahil etmeniz, ortamı rahat ve modern bir kabine dönüştürmenize olanak tanır.


Duvarlara Değer Verin

Duvarların boş kalması ortamı donuklaştırır. Duvarlarınıza sanatsal motifler, süsler veya tablolar eklemeniz oturma odanızı daha sıcak ve davetkâr kılar. Duvarlarınıza oyma konsol alanları yaptırarak bu alanları da değerlendirmeniz mümkün.


Yere Sağlam Basın

Özellikle soğuk kış aylarında zemininizi bir kilim veya halıyla kaplamak, evinize rahatlık ve sıcaklık getirmenin başlıca yoludur. Çok çeşitli renk ve boyut seçeneklerini kendi oturma odanıza optimize edecek şekilde değerlendirebilirsiniz. Eğer seviyorsanız tüylü ve puf halı modelleriyle bu durumu daha da pekiştirebilirsiniz.


Renklerin Dilinden Anlayın

Renklerin de dili vardır. Kullanacağınız renklerle ortamı ısıtmaya yardımcı olabilirsiniz. Doğru renkleri tercih edin ve bırakın renkler sizin vermek istediğiniz mesajları versin.

Kremalı Beyaz, klasik görünümlü bir oturma odası tasarımınız varsa kremalı beyaz renk tercihi odanızın dekoru için sade ve sıcak bir fon görevi görecektir.

Hardal Sarısı , yüksek kontrastlı sarı temalı göz yorucu bir renk seçimi yerine hardal sarısı tercih ederek ortamınıza huzurlu bir sıcaklık katabilirsiniz.

Grinin Elli Tonu, gri tonlar doğru kullanılmazsa soğuk veya kasvetli bir görüntü verebilirler. Oturma odanızın tasarımı için grinin doğru tonunu bulmak ve kullanmak ortama biraz gümüş kaplama katacaktır. Feminen bir tasarım hayal ediyorsanız daha açık gri tonlarına başvurmanız tavsiye edilirken, daha nötr bir ortam için koyu gri tonlarını kullanmaktan çekinmeyin.

Mandalina Bahçesi, sıcak ve canlı bir ortam hayal ediyorsanız, oturma odası tasarımınızı yaparken duvarlarınızı turuncu tonlarıyla süsleyin. Rengi vurgulamak istiyorsanız mandalina, kan portakalı ve balkabağı, denemeniz gereken turuncu tonlarıdır. Böyle iddialı tonlara henüz hazır değilseniz, odanızın bir bölümünü bu konsepte ayırarak farklı ve marjinal bir sıcaklık yaratmanız mümkün.